Tungsten Bakır Alaşımı

Tungsten Bakır Alaşımı Nedir?

Tungsten bakır alaşımı (Bakır Tungsten Alaşımlı, CuW veya WCu) bakır ve tungsten bir yalancı alaşımdır. Bakır ve tungsten birbiri ile çözünmediğinden, malzeme diğerinin matrisine dağılmış farklı metal parçacıklarından oluşur. Alaşım, her iki metalin özelliklerini birleştirerek, ısıya dayanıklı, ablasyona dayanıklı, yüksek termal ve elektriksel iletkenliğe sahip ve kolayca işlenebilen bir malzemeye dönüşür. Parçalar, tungsten parçacıklarını istenen bir şekle bastırarak, sıkıştırılmış parçayı sinterleyerek ve sonra erimiş bakırla sızarak, WCu alaşımından yapılır. Alüminyum levha, çubuk ve çubuklar da mevcuttur.

Ana Kompozit ve Özellikleri

Tip  Yoğunluk (g/cm3)  İletkenlik HB (MPa)  Boyut (mm) 
WCu50 11.9~12.3 ≥55 %IACS 1130~1180 Çubuk: Ø1~50 
Boy<300 
Sayfa: 
Genişlik<190 
Boy<300 
Özel tip:
Genişlik<190 
Boy<300
WCu40 12.8~13.0 ≥47 %IACS ≥1375
WCu30 13.8~14.4 ≥42 %IACS ≥1720
WCu20 15.2~15.6 ≥34 %IACS ≥2160
WCu10 16.8~17.2 ≥27 %IACS ≥2550
WCu7 17.3~17.8 ≥26 %IACS ≥2900


Tungsten bakır parçalar resim

 

 

 

 

 

 

 

Tarafımızdan sağlanan tungsten bakır parçaları, tümü bu özelliklere sahip. Alaşımın elektriksel ve termal özellikleri farklı oranlara göre değişir. Bakır, devre kesicilerde kullanıldığında büyük bir rol oynayan termal iletkenliği arttırır. Alüminyum% 90 tungsten içerdiğinde,% 55 tungstenden 3.16'ya, alaşımda bulunan tungsten yüzdesinde bir artış ile elektriksel direnç. Tungstendeki bir artış, alaşım% 66 tungsten ve% 20 bakıra ulaşana kadar nihai gerilme mukavemetinde 663 MPa nihai bir çekme mukavemetinde artışa neden olur. Bu bakır ve tungsten karışımından sonra nihai gerilme mukavemeti oldukça hızlı bir şekilde azalmaya başlar.

Üretim süreci

Karışık toz sinterleme işlemi bakır sızma yönteminin bir kısmı genellikle aşağıdaki iki unsura sahiptir: Cu Toz ve% 0,5 ila% 2,5 katkılar (tipik olarak nikel toz) - pres döküm - sinterleme - bakır sızdırması.                 İşlem basit; Bu yöntem Cu>% 20 tungsten-bakır kompozit imal etmek için uygundur. Tungsten bakır malzemelerin üretimi için çeşitli yöntemler, tungsten tanesi sınırları boyunca bakır dağılımı, tungsten iskelet kuvveti, hammadde, içerik maddeleri veya ürünün çok fazla soran bu yöntem olarak, yüksek sıcaklık sinterleme yöntemi kadar iyi değildir Daha fazla safsızlık ve gaz içerecektir. Soğutma granülasyon enjeksiyon formu - bağlayıcı uzaklaştırma - heptanlar - 3C (% 35 polipropilen,% 60 parafin mumu,% 5 satirik asit ihtiva eden) uygun eriyik kompozit yapıştırıcıya BW toz -% 2.5 Cu toz + statik asit ilave edildi. % / Dk 500C'ye ısıtma, 10C / dk 900C'ye ısıtma - yüksek sıcaklıkta sinterleme fırına nakli - soğutma 10C / dk'dan 1030C'ye - 10C / dk'ya kadar 1200-16200C'ye kadar ısıtılan Erime liçi - oda sıcaklığına soğutulur.                Tungsten bakır levhaların üretim süreci               Tungsten ve bakır özelliklerine sahip olan bu adımlara uygundur.

Uygulamalar

Bakır tungsten alaşımı bir üründe veya parçada kullanılırsa, yüksek ısı direnci, düşük termal genleşme ve yüksek elektriksel veya termal iletkenlik gerektirir. Tungsten bakır, motorları ve elektrikli cihazları imal etmek için kullanılır. Havacılık ve uzay uçuşu alanlarında da kullanılır. Elektrodlar, refrakter parçalar, ısı emici, roket parçaları ve elektrik kontakları hepsi bakır tungsten alaşımı ile yapılır. Alaşım ayrıca sac, boru ve plaka metal haline getirilir. Bakır tungsten alaşımı hem yüksek hem de orta gerilim elektrikli cihazlar ve yüksek hızlı çelik cihazlar ve anahtarlar için kontak yapmak için kullanılır.
WCu Çubuklar resmi
WCu ubuklar Kıvılcım Erozyonu ve Elektro-Deşarj İşleme (EDM) işleminde yaygın olarak kullanılmaktadır. Genel olarak, bu işlem grafitle birlikte kullanılır, ancak tungsten yüksek bir erime noktasına sahiptir. Bu, CuW elektrodlarının grafit elektrodlardan daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Elektrotlar karmaşık işleme ile işlendiğinde bu çok önemlidir. Elektrotlar aşınmaya duyarlı olduklarından, elektrotlar diğer elektrotlardan daha fazla geometrik doğruluk sağlarlar. Bu özellikler aynı zamanda, kıvılcım erozyonu için üretilen çubukların ve boruların çapı daha küçük ve uzunluğu daha uzun olmasını sağlar; çünkü malzeme çip atma ve çözme olasılığı düşüktür.

İmalatta ve tungstenle ilgili ürünleri 20 yılı aşkın süredir sunmayı ve körük olarak WCu alaşımını sağlayabilmeyi konusunda uzmanımız:

Bakır Tungsten Alaşımlı Elektrot

Tungsten bakır elektrot resmi

Bakır tungsten alaşımlı elektrot bu malzemelerin EDM işleme için uygundur.
Avantajları: düşük aşınma, yüksek kontur netliği, iyi işlenebilirlik.
Tungsten bakır elektrot bakır tozunun esneklik yüksek saflıkta tungsten metal tozu ve yüksek saflıkta özellikleri iyi bir kullanımdır.
Tungsten bakır elektrotlar EDM elektrod, yüksek voltaj elektrot deşarj tüpü ve elektronik ambalaj malzemeleri ayrılabilir.

Bakır Tungsten Alaşımlı Bar

Bakır tungsten alaşım bar resimleri

Şartname: Kalınlık> 1mm; Genişlik <200mm; Uzunluk<300mm;
Yüksek elektrik iletkenliği ve düşük tüketim nedeniyle, bakır tungsten alaşımlı çubuk, gaz deşarj lambası için grid sideroad, kurşun, destek, elektrot yapmak için yaygın olarak kullanılmaktadır.
Bakır tungsten alaşımlı çubuk, tungsten ve bakırdan oluşur ve bu tungsten ve bakırın mükemmel performansına sahiptir; iyi ısıya dayanıklı, ablatmaya dayanıklı, yüksek yoğunluklu, mükemmel termal ve elektrik iletkenliği gibi.

Bakır Tungsten Alaşımlı Isı Emici

Tungsten bakır alaşım soğutucu resim

Bakır tungsten alaşımı, soğutucu ve soğutma sistemleri için radyatör ile ilgili olarak soğutucu olarak yaygın olarak kullanılır, çünkü düşük termal genleşme, ısıya dayanıklı, Ablatmaya dayanıklı, mükemmel termal ve elektrik iletkenliği.
Bakır tungsten alaşımı ısı emiciler, galvanik olarak Ni veya NiAu veya elektrolizsiz Ni kaplama ile kaplanmıştır Yarı mamul ürünler: 100x100 mm'ye kadar, 0,5 ila 50 mm kalınlıktadır. Yüksek termal iletkenlik, mükemmel hava geçirmezlik ve mükemmel düzlilik avantajları ile tungsten bakır ısı emici.

Bakır Tungsten Elektrik Bağlantıları

Tungsten bakır elektrik temas resmi

Elektrik kontakları, çalışma sırasında aşırı derecede mekanik ve termal strese maruz kalır. Bir saniyelik kesirler için, sıcaklıklar arkın bir sonucu olarak birkaç bin dereceye yükselir.
Bakır tungsten alaşımlı malzemeler, eşsiz fiziksel özelliklerinden dolayı kullanılırlar.
Bakır tungsten alaşım elektrik kontakları ark erozyonu, mekanik aşınma, temas kaynağı ve iyi iletkenlik için iyi direnç gösterir.
Bakır tungsten alaşım elektrik kontakları, temas uçları ve temas elektrodu olarak yaygın olarak kullanılmaktadır.

Tungsten Bakır Alaşım Ürünlerinin geri bildirimi veya sorgusu lütfen bizimle temas kurmaktan çekinmeyin:
Email: sales@chinatungsten.com
Tel.: +86 592 512 9696 ; +86 592 512 9595
Fax.: +86 592 512 9797

More Info:  Tungsten                        Bakır   Tungsten bakır alaşımı